מתוק ומעוצב - בתיה ביטון

הקשר בין שוקולד טוב לאריזה מוצלחת

כשאנו משוטטים במסדרונות הסופר ומחפשים אחרי ריגושים שלא הכרנו, אנו מחפשים לפי העיניים ולפי הטעם. חוש הראייה הוא זה שמושך אותנו אל עבר מוצרים מסוימים בין אם מדובר על מותג מוכר שאולי גם טעמנו בעבר ובעיקר למותגים חדשים. גם לגבי שוקולד, האריזה היא פרמטר חשוב.

תסתכלו גם על הקנקן

המשפט המפורסם טוען שאנו צריכים להסתכל בתוך הקנקן ולא על הקנקן עצמו אך למעשה בכל מה שקשור לבחירת מזון ובעיקר חטיפים בסופר, אנו בוחרים לפי העיניים. אפשר אולי אפילו להוסיף ולומר שאנו בוחרים את המוצרים שאנו רוכשים בעיקר לפי איך שהם נראים ויש כאלו שיאמרו שהבחירה מתבצעת אך ורק לפי איך שהם נראים. לא לפי הטעם, לא לפי המלצות ולמעשה גם אחרי שטעמנו את המוצר יכול להיות שנמשיך לקנות אותו רק בגלל האריזה שלו. האריזה היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעיקר בסוג מסוים של מוצרים, כמו למשל שוקולד, שבו האריזה היא למעשה הכול.

למה אריזת שוקולד חשובה ביותר?

בכל מה שקשור לשוקולד ולמוצריו, ישנם פתרונות אריזה שיכולים לעשות את ההבדל בין שוקולד לא מושך לבין מותג נחשק ומוכר. יש פתרונות אריזה שכל המטרה שלהם היא למשוך את הקונה לקנות את המוצר וליצור מותג מסוים ויש פתרונות שיכולים גם להיות נוחים לאחסנה, כמו למשל פתח עם סגירה חוזרת, כמו פס דבק לעטיפות או מנגנון של אריזת קרטון שנסגר שוב וכן הלאה. יש גם אריזות שיכולות להיפתח להצעת הגשה ולמעשה הפתרונות עוד רבים ומגוונים, כאשר זה מה שעושה את אחד ההבדלים הבולטים והחשובים בין המוצרים השונים שעל המדף.

אריזה שפונה לקהל היעד

מעבר לעובדה שהאריזה עצמה יכולה להיות זו שתמשוך את הלקוח בצבעים ססגוניים או באריזה נוחה שקל להשתמש בה שוב ושוב, חשוב לזכור שאחד החלקים החשובים של האריזה היא מה שמודפס עליה ואלו דווקא המבנה שלה ואפילו לא הצבע הדומיננטי. האריזה חייבת להמחיש ללקוח מה מחכה לו בפנים ואם המידע הזה יהיה חסר, המותג יכול להיפגע מאוד. למשל, אם אלו כדורי שוקולד שיש בפנים מילוי שונה ואולי גם בכמה שכבות, יש לבטא זאת על האריזה בצורה ברורה. אם מדובר בשוקולד שממותג בעיקר למבוגרים כמו פררו רושה הידוע, יש ליצור עיצוב הולם וכן הלאה. 

פתרונות האריזה יעשו את ההבדל

יש לא מעט פתרונות אריזה שיכולים לעשות את ההבדל בין מותג שוקולד שלא מליח להתרומם למותג מוכר שהמכירות שלו גדלות. יש לא מעט השפעה גם על הטעם של המוצר לפי העטיפה הרי הכול בסופו של דבר הוא עניין של חיבור למותג, ואחרי שאנו טועמים את השוקולד אנו זוכרים את האריזה ומפתחים העדפה לסוג הספציפי הזה. כולם צורכים שוקולד מידי פעם, גם ילדים וגם מבוגרים, ולעומת כמות אניני הטעם בשוקולד המעטה שיש, אנשים רבים רוכשים בעיקר לפי העין.

© כל הזכויות שמורות למתוק ומעוצב קידום אתרים Seoxpress | בניית אתרים ע"י אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים