מתוק ומעוצב - בתיה ביטון

איך לבחור יין לבן מומלץ?

בשנים האחרונות ישראלים רבים נמשכים יותר ויותר לעולם היין ישנם המבינים בתחום ורוצים ללמוד עוד ועוד על העולם הכל כך עשיר שהיין יכול לקחת אותנו. בין אם זה יין אדום או יין קינוח, יין לבן מומלץ או יין מבעבע. עולם היין יכול לקחת אותנו למחוזות נפלאים של טעם ותרבות, היסטוריה וסיפור חיים של יין, כרם ואפילו של יקב כולו.

איך סיפור היין הלבן התחיל?

היין הלבן נוצר בעולם כבר כמעט לפני 3000 שנים, אנחנו מכירים את השמות כמו שרדונה, סובניון בלאן, גוורצטרמינר, ריזלינג ואחרים. בעולם יש להם מקום של כבוד ואילו אצלנו בארץ הכבוד הולך ומתחזק עם השנים. היין הלבן מאופיין לרוב בטעמים צלולים, יין קליל יחסית ומתאים ביותר לימים חמים בשל הגשתו בטמפרטורה קרה. היום היין הלבן בארץ מאופיין בעיקר בחודשי הקיץ החמים אך יש מאוהביו שנהנים מטעמו גם בחודשי החורף, שכן בארצנו החורף הינו קצר יחסית וחם יחסית למדינות אירופה השונות.

איך התרבות משפיעה עלינו היום?

בכל בית יהודי אנחנו מכירים את היין הקידוש, אותו יין אדום שמתמלא עד לשפת הכוס עם הברכה שאב הבית מברך את כהשבת. בצבא היין הפך את שמו ברחבי חדר האוכל בקולות החיילים ל"יין פטישים", אך עם הזמן היין נכנס לחיינו כתרבות ופנאי לכל דבר. 

היין בכללותו אופיין בשנים עברו כסטטוס, הוא היה נמצא באחוזות יוקרה ואנשי אצולה. היום אנחנו יכולים ליהנות ממנו בכל בית. התרבות עם השנים צמחה והעלתה את המודעות של היין בכלל ושל היין הלבן בפרט לכל מי שחשקה נפשו ביין והיום אנחנו יכולים למצוא אותו בחנויות הסופרמרקטים, בחנויות יין ומשקאות אלכוהוליים והוא זמין לנו הרבה יותר מבעבר. ישראלים רבים המחפשים תחביב חדש או מעוניינים להרחיב את הידע של הם בתחום היין נרשמים לסדנאות יין, משתתפים בבתים פתוחים לטעימות יין של יקבים שונים ומגוונים, ישנם המרחיבים את הידע שלכם עם סיורי יקבים בארץ ובעולם ועוד. בשנים האחרונות נרשמה עלייה בצריכה, במכירות ואפילו בביקוש של משלוח יין בארץ - הדבר מראה לנו שישנה עלייה במבקשי היין ובאופן ישיר מראה כי תחום היין בישראל במגמת עלייה מתמדת.

איך ליהנות מהיין בדרך הטובה ביותר?

אם אתם נמצאים בחברת אנשים קרובים, חברים, אתם יכולים לפתוח בקבוק יין לבן מומלץ כדי ליצור אווירה קלילה ונינוחה. תוכלו לנהל שיחה על הטעם של היין או לחלוק חוויות על זנים שונים שאחרים מכירים וליצור ערב חברתי נעים.

חזרה | הדפסה
© כל הזכויות שמורות למתוק ומעוצב קידום אתרים Seoxpress | בניית אתרים ע"י אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים