מתוק ומעוצב - בתיה ביטון

אריזות לשוקולדים - יצירת מארזים מושכים למכירת שוקולדים

אומנם אומרים כי היהלום הוא חברו הטוב של האישה אך אנחנו גורסים כי השוקולד הוא חברה הטוב של האישה ושל האיש ושל כל ילד וילדה, בארץ ובעולם.

אם נעצור רגע ונחשוב על זה, לא כולם יכולים להרשות לעצמם לרכוש יהלומים אך בהחלט כל אחת ואחד מאיתנו, יכולים ורוכשים שוקולדים רבים ושונים לאורך כל החיים. לשוקולד יש את היתרונות שלנו ומכיוון שעל טעם ועל ריח אין להתווכח, כל אחד ואחת אוהב שוקולד כזה או אחר, יש שיאהבו שוקולד חלב בלבד ויש כאלו שלא יסכימו לאכול שוקולד שאינו מריר, יש שיאהבו שוקולד ממולא ויש כאלו שיצרכו את השוקולד שלהם רק עם אגוזים – קשת הטעמים והחשקים רחבה מאוד. על מנת להצליח לגרום דווקא לשוקולד הזה להיבחר על ידי הלקוח הפוטנציאלי ומכיוון שאנחנו אוכלים עם העיניים, ייצור ועיצוב אריזות מושכות, הוא המפתח – וזהו בדיוק נושא המאמר שלנו...

מארזים מושכים – עובד או לא עובד?

בעת ייצור ועיצוב אריזות לשוקולד יש לקחת בחשבון מספר נתונים, לעבד את אותם נתונים ולהכיר את קהל היעד. כמו כן, חשוב מאוד להכיר את המתחרים ולדעת מה עובד עבור המותג שלכם ומה לא. להלן סקירה קצרה, שתעזור להבין האם ניתן למכור כל שוקולד באריזה הנכונה או שמא הרכישות הן רכישות מושכלות בלבד על בסיס היכרות עם השוקולד.

הדבר הראשון אותו יש לנתח עד להבנה מלאה הוא חוזקות השוקולד הספציפי, האם מדובר בטעם נהדר או שמא ביוקרה של אותו שוקולד. בהתאם, יש לעבור לדבר השני והוא לעבוד עם מעצבים מוכשרים השולטים בעיצוב וכאלו שידעו כיצד להגיע לעיצוב מושך ומסקרן אשר ימשוך לקוחות. הנתון הנוסף אותו יש להכיר הוא אחוזי מכירות של כל מארז ולדעת אלו מארזים עבדו יותר טוב מאשר האחרים. תמיד יש מקום לשיפור ומכיוון שהתקופות משתנות וישנם אירועים (כגון חגים או מועדי ציון כמו יום האהבה), יש לייצר מארזים בהתאם אשר יתרמו רבות להגדלת סל המכירות. הנתון האחרון שהוא חשוב לא פחות הוא תוכן המארז ועלותו. יש לבצע שכלול נכון ולתמחר את המארז בצורה שתהייה הגונה ומשתלמת ללקוח.

לסיכום, כל יצרן המעוניין להגדיל את סל הלקוחות שלו ולהגדיל את סך ההכנסות שלו, צריך לדאוג לייצור ולעיצוב אריזות מושכות אשר יצליחו לתפוס את עיני של הלקוח. תמיד יש מקום להתחדש ולרענן ואל בכדי, אפילו מותג קוקה קולה הגדול, משנה עיצוב מעת לעת.

חזרה | הדפסה
© כל הזכויות שמורות למתוק ומעוצב קידום אתרים Seoxpress | בניית אתרים ע"י אי.קיי.דיזיין - בניית אתרים